Bystrica má Spišské co vracet. Hodně lidí nám nevěřilo, ale zvládli jsme to, říká Faith

Hokejisté Banské Bystrice se radují z přímého postupu do play-off. Poslední zápas základní části Tipos extraligy zvládli na domácím ledě, když přímého konkurenta v boji o první šestku tabulky, HK Nitra, porazili 5:3. V posledním utkání se jim podařilo zvítězit v poměru 5:1. V tabulce tak mají na svém kontě už šest bodů.

Pouze tříbodový zisk jim zaručoval postup přes dlouhodobého rivala ze Zoboru. Zejména díky první třetině, kterou Berani vyhráli 3:0, se jim to nakonec podařilo.

“Chytili jsme začátek, což nám velmi pomohlo. Byl to takový těžký závěr, toho se musíme držet i v dalších zápasech, trochu zbytečně si to komplikujeme v závěru utkání, ale nakonec v šatně zavládla radost,” řekl útočník Alex Výhonský.

“O tohle jsme bojovali. Na konci základní části to bylo napínavé, liga byla vyrovnaná. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Teď si odpočineme a dobře se připravíme na čtvrtfinále,” neskrýval po vítězném utkání emoce střelec pátého gólu Banské Bystrice Výhonský, který se zároveň nevyhnul hodnocení dlouhodobé části soutěže.

“Celkově to byla dobrá sezona, nepamatuji si, kdy naposledy byla takhle vyrovnaná, jestli vůbec. Takže jsme rádi, že jsme to zvládli. Bystrica toho prošla hodně, odešel trenér, přišel nový, lepilo se to za pochodu. Noví kluci, kteří přišli, se na začátku hledali, teď si myslím, že nám to začíná fungovat ve více formacích a jen musíme doladit nějaké detaily pro play-off, abychom věděli, co máme dělat,” říká.

Banská Bystrica – Nitra 5:3

V podobném duchu hodnotil klíčové vítězství nad Nitrou i útočník Roman Faith, který asistoval u prvního a třetího gólu svého týmu: “Výborná první třetina z naší strany. Hlavní bylo, že jsme dali gól a vedli jsme 3:0. To se nám povedlo. Důležité také je, že gól na 3:1 přišel později a my jsme na něj dokázali odpovědět. V podstatě jsme celý zápas kontrolovali.”

“S tlakem jsme se vypořádali velmi dobře a pomohly nám zejména úvodní tři góly. Pro tým se hraje mnohem lépe, když vede 3:0 a jde na led s vědomím, že vede. Jsem rád za dvě asistence. Pracoval jsem na sobě celou sezonu, aby moje forma byla ke konci roku lepší. Doufám, že to nezakřiknu a v play-off budu ještě lepší,” dodal Faith.

Je rád, že tým od Urpína nemusí do vyřazovacích bojů. Sezonu mohl hodnotit i pozitivně: “Měli jsme v sezoně několik pasáží, kdy jsme vyhráli, pak prohráli, zase vyhráli – prohráli, takže jsme rádi, že jsme se dostali do první šestky, i když nám hodně lidí nevěřilo. V předsezónním žebříčku jsme nebyli nasazeni do první šestky, ale prakticky celou dobu jsme byli v první šestce a nakonec jsme se do ní dostali.”

Po více než týdenní pauze se Banskobystričané ve čtvrtfinále play-off střetnou se Spišskou Novou Vsí, s níž v minulé sezoně ve stejné fázi soutěže prohráli 3:4, přičemž zápas pod Urpínem rozhodl až sedmý zápas.

“Máme Spišské co vracet, možná to tak chtěli nějací hokejoví bohové, protože to byl hořký konec minulé sezony, ale teď už máme čistou hlavu, jdeme krok za krokem,” dodal Výhonský.