Jack Wilshere nastartuje vítězství Carabao poháru West Hamu nad Newportem

Byla to dlouhá doba, ale čekání konečně skončilo na Jacka Wilshere, který si otevřel svůj účet ve West Ham United v poměrně nepříznivém prostředí Rodney Parade a v tomto procesu vstřelil svůj první gól za 19 měsíců. Poslední, pro rekord, přišel pro Arsenal proti Chelsea, kdy byly sázky o něco vyšší.

Přinejmenším to byl krok správným směrem pro Wilshere, jehož kariéra ve West Hamu nikdy nepřišla od loňského léta do klubu.Zde vydržel 81 minut, do té doby byly West Ham dva góly, a to s laskavým svolením odbočky od Pabla Fornalsa, což je v polovině druhé poloviny letní podpis 25 mil. Liber z Villarrealu. Aston Villa předvedla svou třídu Bet365 Slovensko pohodlným vítězstvím nad Crewe Přečíst více

I když v té chvíli bylo těžké vidět cestu zpět do Newport County, hráči Michaela Flynna si zaslouží uznání za to, jak i nadále ohrožovali. Kyle Howkins, který se dopustil prvního gólu, se dvakrát přiblížil k hlavičkovému gólu a Josh Sheehan trefil pozdní střelu do břevna.

Nakonec to však řekla třída West Hamu na v noci, kdy Felipe Anderson musel být přivolán z lavičky jen s osmi minutami po hodině poté, co se Michail Antonio, sprintující mimo obranu Newportu, vytáhl se zraněním podkolenní šlachy.Anderson by pokračoval ve stanovování druhého cíle West Hamu ve fázi hry, kdy klub Premier League začal převzít kontrolu.

„Šťastný za výsledek, šťastný, že nepřipouští góly a šťastný s výkon, zejména posledních 45 minut hry, myslím, že jsme dominovali, “řekl Manuel Pellegrini, manažer West Hamu. “Prvních 45 minut bylo vyrovnanější, protože jsme předtím věděli, že Newport je zde obtížný tým s tak přímým stylem, s tolika kříži, ale myslím si, že jsme odehráli dobrou hru.”

Newport’s v dnešní době jim předchází pověst. Stali se dobře známými svými obřími vraždami, poté, co v předchozích dvou sezónách vyřadili Leeds, Leicester a Middlesbrough z FA Cupu, a domácí příznivci dorazili v naději na další skalp.Možná se to mohlo stát znovu, kdyby Padraig Amond ve 24. minutě nezastřelil přímo Roberta, brankáře West Hamu.

Byla to vynikající šance a vznikla po Tristanovi Abrahamsovi, který byl živým účastníkem vpředu pro Newporta, okradl Issa Diopa o míč. Diop, který jako jediný přežil z týmu West Hamu, který v sobotu zvítězil ve Watfordu, prožil další úzkostlivý okamžik krátce po půlhodinové hranici, když téměř proměnil centr od Coreyho Whitelyho do své vlastní sítě. Steve Bruce naléhá na Newcastle, aby ligová hybnost do pohárové kampaně Přečtěte si více

Nakonec to však byla špatná chyba na druhém konci hřiště, která vedla k průlomu.Howkins, středový hráč Newportu, dostal míč mezi nohy poté, co přerušil Wilshereho pokus najít Albiana Ajetiho, který debutoval ve West Hamu vpředu. Wilshere se vrhl na uvolněný míč a poté klidně zasáhl nízkou levonohou střelu za Nicka Townsenda.

Fornals, který dříve zasáhl vzpřímeně, pak promarnil příležitost zdvojnásobit náskok West Hamu úderem napůl čas, kdy Townsend uháněl z jeho linie a dusil se u jeho nohou.Odměna záložníka by však přišla, až mu Andersonova přihrávka proběhla, aby s minimem rozruchu přeměnil svůj první gól na West Ham.

Flynn poté zněl trochu frustrovaně. “Myslel jsem, že jsou velmi dobří, ale ty nemůžeš dělat chyby, jako jsme to udělali my,” řekl manažer Newportu. “Stejně jsou dost dobří; nepotřebují žádnou pomoc. “The Fiver: zaregistrujte se a získejte náš každodenní fotbalový e-mail.