Nehledejte slova, zbytečná námaha: Modrič vběhl na hřiště a ukázal, proč je ikonou.

MADRID – Fotbalisté Realu Madrid si nedělní výhrou 1:0 nad Sevillou upevnili pozici lídra španělské La Ligy.

Tři body pro “Bílý balet” zajistil v 81. minutě střídající Luka Modrič, který se prezentoval ukázkovou trefou. Domácí mohli snížit už v osmé minutě, ale Youssef En-Nesyri zpoza vápna přestřelil branku Andrije Lunina.

Příznivci Realu se brzy radovali, když se do sítě trefil Lucas Vázquez. Rozhodčí za systému VAR však uprostřed akce spatřili faul Nacha Fernándeze na En-Nesyriho a hlavní rozhodčí gól neuznal. Po změně stran se Madrid postupně rozjel, střelecky aktivní byl zejména brazilský křídelník Vinicius Junior.

V 74. minutě poslal Carlo Ancelotti na hřiště Modriče a vliv rozeného lídra týmu byl prakticky okamžitý. Chorvatský záložník si šest minut po svém příchodu na hřiště zpracoval odražený míč, pohotově se pravou nohou zbavil bránícího hráče a ukázkovou střelou zpoza šestnáctky překonal Orjana Nylanda.

“Dokázali jsme, že se nikdy nevzdáváme. To je v DNA Realu Madrid. Byli bychom raději, kdybychom skórovali dříve, ale když to přijde pozdě, je to ještě více vzrušující,” řekl Modrič.

Ani Ancelotti o výhře nepochyboval: “Zasloužili jsme si vyhrát, udrželi jsme si intenzitu až do konce a takhle to dopadá, když toho dosáhnete.”

Výjimečný okamžik zažil obránce hostů Sergio Ramos, který na stadionu Santiaga Bernabeua odehrál svůj první zápas jako hostující hráč po téměř dvaceti letech. Sedmatřicetiletý Ramos dosud na slavném stadionu pouze jednou nastoupil v dresu hostů. Bylo to 22. prosince 2004, kdy hrál za stejný tým, za který hraje i nyní.

Andalusané tehdy na Santiago Bernabeu vyhráli 1:0. Spolu s Ramosem je v současném týmu pouze jeden pamětník, kapitán Jesus Navas. Ramos odehrál za “Bílý balet” 671 zápasů ve všech soutěžích, získal s ním pět ligových titulů a čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů.

Od domácích fanoušků si vysloužil ovace ve stoje a potlesk při předzápasové rozcvičce i při vyhlašování sestavy.

“Strávil jsem zde mnoho let a zažil nejdůležitější okamžiky své kariéry. Mám na zdejší lidi a všechny své spoluhráče krásné vzpomínky,” řekl Ramos před duelem.

Střetnutí přineslo i málo vídaný moment, když po hodině hry nemohl hlavní rozhodčí Isidro Diaz de Mera kvůli zranění pokračovat a musel ho nahradit čtvrtý rozhodčí.

Devětadvacetiletý Carlos Fernandez debutoval v La Lize a dosud rozhodoval pouze ve třetí nejvyšší soutěži.